مدیریت محتوی وردپرس

۳ راهکار فوق العاده برای پیشگیری از نظرات اسپم در وردپرس !

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

همانطور که می دانید مسئله دیدگاه های جفنگ یا اسپم دامن گیر بسیاری از سایت ها و حتی شبکه های اجتماعی مثل تلگرام است و شاهد هستیم گاها توسعه دهندگان شبکه های اجتماعی ، ابزارهای بخصوصی برای کنترل این نظرات در شبکه ی خود طراحی کرده اند. در سایت های اینترنتی این مشکل بیشتر خود را نشان می دهد و بهتر است بگوییم کسانی هستند که با مقاصدی غیر اخلاقی اقدام به اسپم در سایت هایی که هدفشان است، می کنند. معمولا این اتفاق بعد از این که سایت شما سروسامانی گرفت و بازدید کننده نسبتا خوبی جذب کرد، رخ می دهد که البته همیشه اینطور نیست و در بعضی موارد رخ خواهد داد. در یک سایت وردپرسی برای پیشگیری از نظرات اسپم ، هم خود وردپرس امکاناتی تعبیه کرده است و هم افزونه هایی ویژه و بسیار قدرتمند برای پیشگیری از نظرات اسپم وجود دارد.

در ادامه به ذکر ۳ راهکار رایج و کارساز در  زمینه پیشگیری از نظرات اسپم در وردپرس خواهیم پرداخت.

 

در این آموزش از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز می خوانید :

در این آموزش از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز با شما هستیم برای معرفی و تبیین ۳ راهکار بسیار ویژه و مهم که می تواند سایت شما را در برابر نظرات اسپم محافظت نماید. مشکل نظرات اسپم در ظاهر برای خیلی از وبمستران مبتدی جدی نیست اما هنگامی که سیلی از نظرات اسپم خود را نشان دهد، قطعا از طرف هاستینگ خود پیامی مبنی بر ” ضرورت اندیشیدن تداییری امنیتی برای سایت خود “، دریافت خواهید کرد که در غیر این صورت مجبورند درخواست های ورودی به سایت شما را تا لحاظ موارد خواسته شده، مسدود نمایند. این جریمه قطعا به ضرر وبسایت شما و گاها کسب و کار شما خواهد بود. در ادامه با ما باشید تا راهکار های لازم را برای شما همراهان گرامی به صورت کامل توضیح دهیم.

 

راهکار اول ما برای پیشگیری از نظرات اسپم در وردپرس  :

در راه کار اول ما ۳ قدم برای تنظیم مطمئن بخش دیدگاه های وردپرس طی خواهیم کرد که لازم است با دقت به مطالعه و پیاده سازی هر کدام از این مراحل بپردازید. با ما همراه باشید.

گام اول

در راهکار اول پیشگیری از نظرات اسپم ” انتشار خودکار دیدگاه ها در وردپرس  “

اولین راهکار و پیشنهاد ما برای جلوگیری از بروز نظرات اسپم در وردپرس استفاده از تنظیمات بخش دیدگاه های وردپرس  است که نیاز شما را به نصف افزونه های دیگر برطرف می نماید. برای این منظور مطابق آموزش ما با عنوان ” مدیریت دیدگاه ها در وردپرس ”  به آدرس تنظیمات> گفت و گوها در پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید و مطابق تصویر زیر تیک گزینه ی  ”  نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد را فعال نمایید.

با انجام این عمل شما به کاربرانی که یک بار با ایمیل خود در سایت شما دیدگاهی درج کرده اند و مورد تایید شما هستند اجازه می دهید دفعات بعدی بدون نیاز تایید شما ، نظر یا دیدگاه آنان به صورت خودکار در سایت منتشر شود! به زبان ساده تر این اقدام شما یعنی کاربری که دیدگاه خود را ارسال کرده است از نظر شما اسپمر نیست و  او را برای دیدگاه های بعدی تایید می نمایید و نظر وی به صورت خودکار در سایت منتشر خواهد شد.

 

 

پیشگیری از نظرات اسپم در وردپرس 1

 

 

گام دوم

در راهکار اول پیشگیری از نظرات اسپم ” بررسی و تایید دستی دیدگاه های وردپرس “

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می فرمایید ، در بخش بررسی دیدگاه یک فیلتر خیلی مهم دیگر برای تایید دیدگاه ها در وردپرس تعبیه شده است و آن هم برای جلوگیری از ثبت تعداد لینک های بیش از حد مجاز در دیدگاه ها است. این قابلیت مطابق تصویر برای شما دو فیلد کوچک و بزرگ قرار داده است که هر کدام به شما یک قابلیت فیلتر گذاری مشخصی می دهد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

  1. مطابق تصویر فیلد کوچکی در میان توضیحات این بخش وجود دارد که می توانید عددی را در آن قرار دهید؛ که اگر در دیدگاهی به اندازه این عدد و بیشتر از آن لینک در یک دیدگاه بود، آن دیدگاه در صف بررسی قرار گیرد و بصورت خودکار منتشر نگردد. برای مثال اگر این عدد ۲ باشد، هر دیدگاهی حاوی ۲ یا بیشتر از ۲ عدد لینک باشد این دیدگاه در صف بررسی دستی قرار می گیرد و به صورت خودکار منتشر نمی شود.
  2. در فیلد بعدی یا فیلد بزرگتر می بایست واژه هایی را قرار داد که از نظر شما انتشار آن در دیدگاه های وبسایت مجاز نمی باشد. برای مثال مطابق تصویر فوق ما کلمات ” وردپرس – سئو – سایت – تگ ” را در این فیلد قرار دادیم و درصورتی که یک کاربر در دیدگاه خود یا بخش نام و آدرس ایمیل از این عبارات استفاده نماید، دیدگاه او منتشر نخواهد و در صف تایید مدیر وبسایت قرار می گیرد. این روش از ارسال نظرات اسپم زیادی توسط برخی کاربران جلوگیری می کند.

نکته مهم و قابل توجه : در این فیلد می بایست در هر خط ، فقط و فقط یک عبارت وجود داشته باشد.

 

گام سوم

در راهکار اول پیشگیری از نظرات اسپم ” تنظیم لیست سیاه وردپرس “

در این بخش از تنظیمات بخش دیدگاه ها وردپرس در فیلدی که مطابق تصویر زیر ملاحظه می فرمایید ، می توانید عباراتی را که از نظر شما اگر در دیدگاه کاربران باشد، جفنگ است قرار دهید . اگر کاربری از این عبارات در دیدگاه خود استفاده نماید بلافاصله پس از ارسال ، دیدگاه او در قسمت دیدگاه های جفنگ قرار می گیرید و از این به بعد نیز هر دیدگاه دیگری از این کاربر با همان نام ایمیل و آدرس وبسایت وی منتشر شود، به قسمت دیدگاه های جفنگ منتقل می شود. برای قرار دادن یک کاربر در لیست سیاه شما می توانید هر آدرس ایمیل، نام کاربری یا آدرس وبسایتی را از آن کاربر یا هر کاربر دیگری دارید به عنوان جفنگ در این لیست سیاه قرار دهید تا از انتشار نظر کاربرانی با این مشخصات برای همیشه به صورت پیشفرض جلوگیری نمایید.

نکته مهم و قابل توجه : در این فیلد می بایست در هر خط ، فقط و فقط یک عبارت وجود داشته باشد.

 

 

پیشگیری از نظرات اسپم در وردپرس 2

راه کار دوم استفاده از افزونه اکسیمت

این افزونه به صورت خودکار در اغلب قالب های وردپرس نصب شده است و در صورت عدم نصب می توانید از طریق مخزن وردپرس اقدام به نصب آن نمایید . این افزونه بهترین افزونه ی کنترل و فیلتر نظرات اسپم است که ما آموزش نصب ، راه اندازی و بکارگیری آن را برای شما همراهان گرامی در لینک زیر قرار داده ایم و شما می توانید مقاله ویژه آموزش اکسیمت را مطالعه نمایید و از مزایای این افزونه قدرتمند بهرمند شوید.

Well done! You successfully read this important alert message.

دانلود افزونه اکسیمت

راهکار سوم  پیشگیری از نظرات اسپم با افزونه گوگل کپچا :

راه کار آخر ما برای شما استفاده از افزونه ی گوگل کپچا است. این افزونه در ۴ بخش اصلی از سایت از جمله قسمت ورود به سایت و ارسال دیدگاه ها با قرار دادن کپچا های بسیار قدرتمند، عرض اندام می کند و با ارائه ی الگوهایی برای شناسایی توسط کاربران، اقدام به شناسایی و تفکیک کاربران واقعی از ربات های اسپمر می نماید؛ که طی آموزشی برای شما عزیزان این مورد را به صورت صفر تا صد توضیح داده ایم و با کلیک بر روی لینک زیر می توانید این آموزش را به صورت کامل مورد مطالعه و استفاده قرار دهید.

دانلود افزونه گوگل کپچا

 

دوستان و همراهان گرامی
بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم . امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید . سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *