توانمندی مدیریتی

۴ نکته کلیدی در تعیین اهداف بیزینس شما!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

تنظیم اهداف بیزینس جدید بخشی از اجرا و گسترش یک کسب و کار است، اما چگونگی تعیین آنها می تواند بر موفقیت شما در انجام کاری تأثیر بگذارد. آیا اهداف شما بزرگ یا کوچک، کوتاه یا بلند مدت است. چهار مورد زیر را در تنظیم اهداف بیزینس خود استفاده کنید تا حرکت شما به سوی پیشرفت و موفقیت صورت گیرد.

 

تعیین اهداف خاص و چالش برانگیز

هنگام تعیین اهداف بیزینس خود، به این فکر کنید که چگونه آنها را خاص و چالش برانگیز انتخاب کنید بدون آنکه مبهم و غیر واقعی به نظر برسند. برای مثال اگر به گسترش بیزینس خود فکر می کنید، هدف خود را «بدست آوردن پول بیشتر» یا «مشتریان بیشتر در این سال» تعیین نکنید. اولی خیلی راحت است، در حالی که دومی دشوار است و هر دوی این اهداف مبهم هستند و مراحل اجرای آنها مشخص نیست و احتمال اینکه شما این اهداف را دنبال کنید کم است.

 

به هدف خود به عنوان یک برنامه اجرایی فکر کنید.

اهدافتان را طراحی کنید و دقیقا مشخص کنید چه می خواهید و چگونه آن را انجام می دهید که به موفقیت دست پیدا کنید. این بسیار حائز اهمیت است که اهداف بیزینس تان را تنظیم کنید و دقیقاً بدانید که می خواهید به کجا برسید. در اینصورت شما قادر خواهید بود مشخص کنید که در آینده چه زمانی به هدفتان خواهید رسید. اهدافی را دنبال کنید که چالش برانگیز اما قابل تحقق هستند.

 

یک تیم حمایت کننده داشته باشید.

زمانی که به تنهایی پیش نمی رویم، احتمال بیشتری برای رسیدن به اهدافمان وجود دارد. مطالعات انجام شده نشان داد که جوامع دیجیتال که توسط کاربرانشان حمایت می شوند موفقیتشان بیشتر است. با این حال، کار کردن در انزوا در مقابل، مسئولیت پذیری شما را کاهش می دهد. اما امکان استفاده از تجربیات دیگران و پیشنهادات خلاقانه آنها در هنگام روبرو شدن با چالش ها را از شما می گیرد.

اگر در بیزینس خود شرکا و کارمندانی دارید برای آنها توضیح دهید که چه اهدافی را در طول سال دنبال می کنید. به هر فرد یک برنامه تعیین شده بدهید تا بدانند وظایف فردی خود را چگونه انجام دهند. پیشرفت کارها را پیگیری کنید و دستاوردهای مهم را جشن بگیرید تا دیگران را تشویق به انجام وظایفشان کنید.

اگر شما به صورت انفرادی کار می کنید، می توانید یک گروه از دوستانتان یا کسانی که علاقه مند به حوزه کاری شما هستند تشکیل دهید تا شما را پشتیبانی کنند. همچنین به گروه هایی بپیوندید که در آن می توانید با دیگر صاحبان مشاغل ایده های خود را به اشتراک بگذارید و با گرفتن بازخورد و تشویق و مشاوره از اهداف یکدیگر حمایت کنید.

 

اهداف مختص به خود را انتخاب کنید.

وقتی شما صاحب یک بیزینس هستید، ممکن است وسوسه شوید که خود را با دیگر صاحبان بیزینس مقایسه کنید و بخواهید کاری که آنها انجام می دهند را تقلید کنید. اگر شما اهدافی را انتخاب کنید فقط به این دلیل که صاحبان دیگر مشاغل آنها را دنبال می کنند، به سرعت انگیزه خود را از دست می دهید و دلسرد می شوید.  در عوض بر روی آنچه میخواهید در بیزینس خود انجام دهید تمرکز کنید و اهداف بیزینس خود را انتخاب کنید که برای رسیدن به آنها اشتیاق داشته باشید.

 

تجسم موفقیت

در نهایت، هنگامی که شما در حال تلاش برای رسیدن به اهداف بیزینس خود هستید، زمانی را برای تجسم موفقیت بگذارید و تجسم کنید که به اهداف خود رسیده اید. این می تواند تاثیر فوق العاده مثبتی داشته باشد.

یک مطالعه بر روی قدرت فکر انسان نشان داد افرادی که تمرینات فیزیکی انجام دادند قدرت عضلانی خود را ۳۵ درصد افزایش دادند، و افرادی که “تمرین های مجازی” را در ذهن خود انجام دادند، قدرت عضلانی خود را ۱۳٫۵ درصد افزایش دادند. توانایی تجسم کردن چیزی در ذهن می تواند به اتفاق افتادن آن در واقعیت کمک کند.

این بدان معنا نیست که شما برای رسیدن به اهداف خود تلاش نکنید. اگر اهداف خود را با جزئیات کامل تجسم کنید، احتمال اینکه انگیزه بیشتری داشته باشید، راه حل های خلاقانه پیدا کنید و کارهایی را که برای رسیدن به اهدافتان لازم است را انجام دهید، بیشتر می شود.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.