کشاورزی

۷۵ طرح آبرسانی کشاورزی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

امید محترمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰ طرح آبرسانی کشاورزی دیگر نیز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا پایان سال جاری تکمیل و در اختیار روستانشینان مناطق مختلف استان قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: با توجه به پایین رفتن سطح آب در بسیاری از نقاط  استان مرکزی و بیکار شدن کشاورزان، اجرای ۱۴۰ طرح آبرسانی به ویژه در حوزه احیا و لایروبی قنوات از اوایل امسال در دستور کار بسیج سازندگی سپاه روح‌الله قرار گرفت که تا کنون ۷۵ طرح اجرا شده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای ۱۴۰ طرح آبرسانی را ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این اعتبار در جهت تامین تجهیرات بکار گرفته می‌شود و تمامی عملیات عمرانی به صورت رایگان سوی جهادگران بسیجی انجام‌ می‌شود.
محترمی بیان کرد: اجرای طرح‌های آبرسانی، لایروبی قنوات، ارائه مشاوره‌های کشاورزی در تمام حوزه‌های کاشت، داشت و برداشت از طرح‌های اولویت‌دار بسیج سازندگی استان مرکزی است و بر همین اساس عملیات نیازسنجی در نقاط مختلف استان جریان دارد و در صورت نیاز به اجرای طرح‌های آبرسانی، این مهم انجام می‌شود.

بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، ۷۰ هزار هکتار از اراضی استان با شیوه نوین آبیاری می‌شوند

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد و یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.

یک‌هزار و ۱۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شده است.

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *