توانمندی مدیریتی

۳ تکنیک برای کمک به کارکنان در چرخه طوفان کسب و کار

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

طبیعی است که کسب و کار شما در دوره‌هایی بالا و پایین داشته باشد. هنگامی که شما در یک چرخه رو به نزول هستید، کارکنان را در مورد امنیت شغلی خود نگران می‌کند. در اینجا سه تاکتیک است که می‌توانید از آن استفاده کنید تا بهترین کارکنان خود را در طول طوفان کسب و کار تان شاد کنید.
اقتصاد مدرن در وضعیتی ثابت است به این معنی که کسب و کارها – بزرگ و کوچک – باید به سرعت در واکنش به تغییرات بازار حرکت کنند.

دیو هپسون، شریک مدیریت در شرکت مشاوره فناوری اطلاعات Triumphus و نویسنده‌ی دوره چرخه طوفان تجاری، گفت: “اکثر شرکت‌ها دوران خوب و بد دارند” بنابراین، تلاش برای حفظ بهترین کارکنان را زمانی که کسب و کار از طریق یک دوره رکود می‌گذرد، تصور کنید.

هپسون می‌گوید هر کسب و کار در چهار مرحله تکرار می‌شود: ۱-شروع، ۲-رشد بالا (آنچه که او “گردباد” می‌نامد)، ۳-کاهش رشد (“بهمن”) و ۴-تثبیت.
تصور کنید کارکنان را که در این سراشیبی بهمن افتاده‌اند، و شما می‌توانید این ایده‌ها را بیان کنید، با بیان این ایده‌ها به رهبران شرکت کمک می‌کنید تا بتوانند این دوره اجتناب ناپذیر خسته کننده را به یک دوره هیجان انگیز تبدیل کنند.

 1. قراردادن کارمندان در سمت‌هایی که برای آنها مناسب است.

  هپسون می گوید: “اکنون زمان برای پرسیدن سوالاتی سخت است. “کدام یک از کارکنان خسته و ناراحت هستند و دیگر نمی‌توانند کارشان را به خوبی انجام دهند؟ چه کسی در خارج از نقش عادی خود قرار گرفته است و چگونه آنها موقعیت‌های جدید خود را مدیریت می کنند؟ آیا آنها نیاز به بازگشت به موقعیت قبلی خود را دارند یا نه؟

  او می‌گوید: “هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، می‌توانید به عقب برگردید و نگاه دقیق‌تری به کارکنان خود داشته باشید.” “شما قادر خواهید بود کارکنان را به جایی که به آنها نیاز دارید اضافه کنید و همچنین در جایی که به آنها نیازی نیست حذف کنید”. روش انجام این کار بسیار ساده است.

  شما یک بررسی از روند کار را انجام دهید و جاهایی که زیاد کار انجام نمی‌دهند و یا جاهایی که تغییرات اعمال نشده است را پیدا کنید، پس از این شما می‌توانید مشکلات روند کار را رفع کنید و سپس نقش‌ها را به کارمندان مجددا اعطا کنید. اغلب شرکت‌ها برای انجام این کار به کمک خارجی نیاز دارند.

 2. انتظار مقاومت در برابر تغییر را داشته باشید.

  اگر این اوضاع رکود برای شما به عنوان یک مدیر دردناک است، فکر کنید که این اوضاع برای یک کارمند که کنترل کمتری بر روی اوضاع دارد چگونه است. هپسون می گوید: “زمانی که شما ، خود و تیم رهبری خود را تغییر دهید می‌توانید به کارکنان خود دنیایی از تفاوت را بدهید” . کارکنانی که این تغییر را احساس و درک می‌کنند سریع‌تر پیشرفت می‌کنند و حتی ممکن است در پایان نیز بهتر عمل کند.

 3. ارتباط روشن و مکرر حیاتی است.

  هپسون می گوید: “اگر شما فرایندهایی را معرفی کنید که کارکنان آنها را درک نمی‌کنند و یا آنها را آموزش ندیده‌اند ، به جای اینکه با سرعت زیاد کار، آنها را بکشید باید سرعت کار را کم کنید.”

  او توصیه می‌کند که روی کارمندان خود سرمایه‌گذاری کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها همیشه آموزش مناسب و تجهیزات را دارند. آنها را درگیر کنید، آنها کار خود را می‌دانند که در کجای روند نیاز به کمک دارد.
  هپسون می‌گوید: “مطمئن شوید که همه می‌دانند شما در میان فرایند عادی هستید.” “و ادامه دهید که این پرچم را تکان دهید تا هیچکس دلسرد نشود”.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.