توانمندی مدیریتی

۷ کلمه عبور که نباید در کسب و کار خود استفاده کنید!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

داشتن یک کسب و کار به معنای داشتن اطلاعات است. شما دائما در حال کسب اطلاعات جدید مربوط به مشتریان و جزئیات مالی خود، و همچنین تمام فروشندگان و پیمانکارانی که با آنها کار می‌کنید هستید. با این حال، یک سارق سایبری و یا یک هکر خوش شانس می‌تواند برای کسب و کار شما یک ضربه بزرگ باشد. حفاظت از اطلاعات شرکت شما در برابر سرقت، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های شماست. بسیاری از این خطرات بر روی یک انتخاب ساده شما ایجاد می شود: “کلمه عبور“.

Ron Schlecht ، بنیانگذار و شریک مدیریت BTB امنیت می گوید: “به طور کلی، کلمه عبور هنوز هم بزرگترین چالش برای کسب و کارهای مختلف است.” شرکت ها Schlecht را استخدام کرده اند تا امنیت دیجیتالی خود را برای نقاط ضعف تست کنند. او می گوید: “شما نمی توانید تصور کنید که هنوز هم چندین بار به دلیل کلمه عبور بد در شرکت‌ها شکست می‌خوریم.”

اگر می‌خواهید از کلمات عبور ضعیف در کسب و کار خود اجتناب کنید، با نکته هایی از لیست زیر شروع کنید. از این هفت کلمه عبور که هرگز نباید از آن استفاده کنید، در ادامه مطلب بخوانید.

 

Password

مسلما این یکی از رایج‌ترین انتخاب‌های بد است. همچنین شیوه‌های رایجی مانند P @ ssword و P@55w0rd! شایع است. ممکن است یادآوری آن برای شما آسان باشد، اما آنها نیز یکی از اولین گزینه‌هایی است که هکرها به سراغ آن می‌روند.

 

QWERTY

کلمات عبور آسان اغلب ریشه دارند زیرا آنها برای حدس زدن و به یادآوری ساده هستند. مانند کلمه ای ساخته شده از دنباله ای از حروف در سمت چپ بالای صفحه کلید کامپیوتر که برای حدس زدن توسط هکرها معمولی است.

 

۱۲۳۴۵

۹۸۷۶۵ یا ۴۵۶۷ ، بدترین انتخاب ترتیب متوالی اعداد است. شما می‌توانید از چنین کلمات عبوری استفاده کنید تا کسب و کارتان را به سرقت دیجیتالی برسانید.

 

Business Name1

اگر فروشگاه شما به نام Serafina Weddings نامیده شود، گذرواژه خود را به عنوان ” Weddings Serafina” تنظیم نکنید. این یک انتخاب آسان برای هکرهایی است که به دنبال اطلاعات ارزشمند شما هستند.

 

Business Address

استفاده از آدرس برای کلمه عبور را به طور کامل از بین ببرید. همچنین از تلاش برای مخلوط جزئیات مشابه مانند نام خیابان و شماره خیابان اجتناب کنید.

 

Date of Birth

“تولدها، تاریخ تولد، سال تولد” همه آنها را برای کلمات عبور قابل دسترس هستند و انتخاب ضعیفی برای شرکت شما هستند.

 

Simple Dictionary Words

از کلمات ساده مربوط به کسب و کار خود استفاده نکنید، به عنوان مثال در فروشگاه کالاهای ورزشی از “فوتبال” یا “بیس بال” برای کلمه عبور استفاده نکنید.

 

و بنابراین، چه باید بکنید زمانی که باید رمز عبور انتخاب بکنید؟
یک کلمه کلیدی با یک عبارت شروع می شود. بعد، حروف، کاراکترها و اختصارات را برای قسمت های آن جایگزین کنید. بیایید بگوییم عبارت شما “اولین ماشین من یک هوندا در سال ۱۹۹۰ بود.” است. این به اندازه کافی برای شما در به یادآوری، آسان است. حالا، آن را به my1stc@r=honda90 تغییر دهید.
شما با یک استراتژی قوی رمز عبور، به خوبی می توانید حملات آنلاین را شکست بدهید.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.