اگاهی و اطلاعات

AT&T بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت آمریکا !

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

شرکت مخابرات آمریکا ( AT&T) بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت آمریکا ، سرویس‌دهنده اینترنت پهن‌باند، اشتراک تلویزیون اینترنتی و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا است. مرکز این شرکت، در شهر دالاس، تگزاس است.

این شرکت، در سال ۲۰۱۲ به عنوان هفتمین شرکت بزرگ مخابرات تلفن ثابت آمریکا بر پایه میزان درآمد، انتخاب شد. ای‌تی اند تی، همچنین پنجمین شرکت بزرگ غیرنفتی در ایالات متحده، پس از اپل، وال‌مارت، جنرال الکتریک و بنک آو آمریکا است. این شرکت، سومین شرکت بزرگ ایالت تگزاس، پس از اکسان‌موبیل و کونوکو فیلیپس و نیز به عنوان بزرگترین شرکت شهر دالاس شناخته می‌شود. ای‌تی اند تی، در سال ۲۰۱۲ در فهرست بزرگترین شرکت‌های دنیا، رتبه هفدهم را به خود اختصاص داد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ با ۱۰۰٫۷ میلیون مشترک، به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان شناخته شد.

شرکت ای‌تی اند تی، یکی از هفت شرکت عامل منطقه‌ای بل‌ساوت بود، که با نام شرکت ساوث‌وسترن بل شناخته می‌شد.

 

تاریخچه

در سال ۱۹۸۳ در پی تضعیف شرکت بل، به شرکت تلفن و تلگراف آمریکا (تأسیس ۱۸۸۵ و بعدها با نام ای‌تی اند تی کورپ) پیوست؛ ولی در سال ۱۹۹۵ پس از طرح دعوی در دادگاه ایالات متحده، شرکت بل جنوب غربی، به یک شرکت مستقل تبدیل شد و نام آن نیز، به «شرکت ارتباطات اس‌بی‌سی»، تغییر پیدا کرد.

در سال ۲۰۰۵ شرکت ارتباطات اس‌بی‌سی موفق شد مالک پیشین خود یعنی شرکت تلفن و تلگراف آمریکا را خریداری نماید. سپس دو شرکت با هم ادغام شده و نام شرکت جدید « AT&T » انتخاب شد. همچنین شرکت جدید از برند و نماد سهام شرکت شرکت تلفن و تلگراف آمریکا استفاده کرد.

در حال حاضر، اِی‌تی اَند تی، توسعه یافته و از مجموع ۲۲ شرکت عامل بل، ده شرکت را در اختیار دارد. همچنین مالک چندین شرکت مخابراتی است.

بخش عمده این شرکت، در زمینه ارتباطات راه‌دور، فعالیت می‌نماید و به‌عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی و نیز استانداردی برای شرکت‌های مخابراتی تبدیل شده‌است.

 

همکاری با سازمان‌های اطلاعاتی

در همکاری مشترک با آژانس امنیت ملی، شرکت AT&T ، عملیات رهگیری اتاق ۶۴۱ای را در ساختمان اس‌بی‌سی کامیونیکیشنز در سان فرانسیسکو کالیفرنیا با هدف جاسوسی ترافیک اینترنت انجام می‌دهد. آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) سالانه مبلغ ۱۰ میلیون دلار به ای‌تی اند تی می‌پردازد تا به متن تماس‌های تلفنی کشورها از جمله شهروندان آمریکایی و دیگر کشورها دسترسی پیدا کند. ای‌تی اند تی در برنامه‌های فرویو و مین‌وی با آژانس امنیت ملی همکاری می‌کند.

 

ایران

در مهر ۱۳۹۵ مجله نیویورک تایمز نوشت که دسترسی به خدمات تلفن همراه و اینترنت شرکت ارتباطات راه دور آمریکا (ای‌تی اند تی) با همکاری شرکت رایتل در ایران امکان‌پذیر شده‌ است.

 

منبع
ویکی پدیا

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

‫2 دیدگاه ها

  1. تبلت من ال جی هست و این مورد ای تی و تی رو داره و از من کد مبخواد و ای دی و من نمیدونم باید چیکار کنم.نه میتونم پیام بفرستم و به نت وصل بشم چون حتی سیم کارت حتی رایتل که گفتید رو نمیخونه الان من چیکار کنم؟

    1. سلام دستگاه شما لاک بر روی این اپراتور میباشد. باید با خود اپراتور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.